Perepäevad muuseumis

Kutsume iga kuu kahel päeval peresid muuseumisse erinevatest temaatilistest perepäevadest osa saama.

12.02.2023 SÕBRALIK PÜHAPÄEV.

Sellel päeval täitub loss sõbrapäevaootusega, teadis ju juba vanarahvaski öelda, et „hea sõber on enam tarvis kui vesi ja tuli”. Meisterdame sõbrapäevakaarte, segame kokku väikesed kausikoogid kas sõbrale kinkimiseks või endale maiustamiseks ja mängime vahvat otsimismängu üle terve lossi.

19.02. 2023 VASTLAPÄEV

Sellel päeval kutsub linnuserahvas peresid osa saama erinevatest vastlapäeva kommetest. Kui lund õues napib toome tuppa ka väikse liumäe ning pikka liugu saab teha ka mööda uhke kapiitlisaali põrandat.  Lisaks meisterdame vurre ja paelu ning mängime muid vastlamänge

12.03.2023 NAISTE PIDU

Perepäeval tulevad jutuks ammustel aegadel elanud naiste tööd ja tegemised. Mida naised seljas kandsid, milliseid töid tegid ja kas nad ka pidutsesid mõnikord?  

26.03.2023 MERE-PEREPÄEV

Saarlased ja meri on kokku käinud sajandeid. Perepäeval on kõigil võimalik pesuehtsa meremehe juhtimisel saada teadmisi meremeeste elust ja tegevustest. Õpime tegema sõlmi ning tundma lippe; uurime mis on peidus täppide ja triipude taga ning otsime lossist merendusega seotud esemeid ja nende lugusid.

8. – 9.04. 2023 ÜLESTÕUSMISPÜHAD LOSSIS

Kahel päeval on võimalik lossis osa saada erinevatest vahvatest munadepüha tegevustest:

kaunistame mune; meisterdame pühadekaunistusi; joonistame ja värvime ja peame lossis muna- ja jänkujahti. Laste paisid ootavad karvased sõbrad Küülikukülast, kes on ennast nendeks päevadeks lossi sisse seadnud.

30.04.2023 NÕIDADE PIDU

Volbriööl, kell 17.00-20.30, kutsume lossi kokku kõik väikesed nõiad. Ole sa fantastiline elukas, küürakas nõiamoor, väike nõid, šamaan või haldjas – oled sellel õhtul igatahes meie peole oodatud. Tantsime ja teeme palju mürglit, sööme nõiasööki ja nõiume kokku vägeva võlujoogi, mängime mänge ja teeme võistlusi.

13.05.2023 EMAGA LOSSIS 

 

28.05.2023 PÜHAPÄEV MÄNGUDEGA AAVIKUTE MUUSEUMI AIAS

Mäng on väikese inimese töö – seda ütlemist teavad ilmselt enamus inimesi. Aga miks vaid väikese inimese? Kutsume peresid Aavikute muuseumi majja ja aeda ühiselt mängima. Pühime tolmust puhtaks nii mõnedki vanad mängud ja kutsume neid uuesti avastama. Anname suurtele inimestele võimaluse minna tagasi lapsepõlve ja jagada selleaegseid mälestusi ja mänge tänaste lastega.