Käsitöökojad

Sepikoda

Kuressaare kindluse läänebastioni keldrites tegutseb juba mõnda aega kolm käsitöökeldrit ja õlleköök, pakkudes külastajatele nii silmailu, isetegemisrõõmu kui ka suveniiride soetamise võimalusi. Lagunenud, kunagi püssirohu ja muu moona hoidlatena kasutatud keldriruume hakati renoveerima 2005. aastal. Entusiastlikud inimesed firmast “Saaremaa Sepad”, klaasikunstnik Eino Mäelt ja sisustasid enestele töökojad ning asusid neis 2006. aasta suvel esivanemate kombel tööle.

Savikoda

Suviti valmistavad sepikojas Seppade ühenduse meistrid nii tarbeesemeid kui ka suveniire, soovitud eseme saab ka sepalt tellida. Suviti ja sel aastal alates 11. juulist kolme nädala jooksul lõõmab klaasikojas klaasiahi ja siin on külastajal võimalik klaasipuhumiskunsti proovida. 11.07.–1.08.

Ühte 17. sajandil ehitatud keldrisse, kus ennevanasti hoiti püssirohtu, on end sisse seadnud Pihtla Õlleköök kui keskaegne elamuskõrts. Saladuskatte all olgu öeldud, et keldrist viib üllatuslik käik läbi lossimüüri, kus võimsate kivimüüride vahel laiub Õllekoja väliterrass. Need vallid hoiavad kinni tormituuled ning samas kuumalaine puhul mõjuvad mõnusalt jahutavalt, muidugi koostöös jahutavate jookidega! www.facebook.com/pihtlabeer T–P: 11:00–18:00

2011. aastal rajas muuseum eurotoetuse abil kõrvalolevasse tuletõrje veehoidlasse veel neljandagi töökoja, nn. kivikoja, kus selle ala asjatundja Taivo Parbus valmistab dolomiidist suveniire ja annab huvilistele võimaluse tutvuda kiviraidekunstiga.

Käsitöökojad on avatud suviti, nii kuis meistritel mahti.