Käsitöökojad

Kuressaare kindluse läänebastioni keldrites tegutseb juba mõnda aega KOLM KÄSITÖÖKELDRIT  ja ÕLLEKÖÖK, pakkudes külastajatele nii silmailu, isetegemisrõõmu kui ka suveniiride soetamise võimalusi. Lagunenud, kunagi püssirohu ja muu moona hoidlatena kasutatud keldriruume hakati renoveerima 2005. aastal. Entusiastlikud inimesed firmadest “Saaremaa Sepad” ja “Mäelti Klaas” sisustasid enestele töökojad ning asusid neis 2006. aasta suvel esivanemate kombel tööle.

Sepikoda

Suviti valmistavad sepikojas Seppade ühenduse meistrid nii tarbeesemeid kui ka suveniire, soovitud eseme saab ka sepalt tellida.

 

 

 

 

Juulikuus lõõmab klaasikojas klaasiahi ja külastajatel on võimalik klaasipuhumist näha. https://www.facebook.com/kuressaareklaasikoda

 

 

 

 

 

Ühte 17. sajandil ehitatud keldrisse, kus ennevanasti hoiti püssirohtu, on end sisse seadnud Pihtla Õlleköök kui keskaegne elamuskõrts. Saladuskatte all olgu öeldud, et keldrist viib üllatuslik käik läbi lossimüüri, kus võimsate kivimüüride vahel laiub Õllekoja väliterrass. Need vallid hoiavad kinni tormituuled ning samas kuumalaine puhul mõjuvad mõnusalt jahutavalt, muidugi koostöös jahutavate jookidega! www.facebook.com/pihtlabeer

Suvel avatud T–P kell 11:00–18:00

 

 

 

2011. aastal rajas muuseum eurotoetuse abil kõrvalolevasse tuletõrje veehoidlasse veel neljandagi töökoja, nn. kivikoja, kus selle ala asjatundja Taivo Parbus valmistab dolomiidist suveniire ja annab huvilistele võimaluse tutvuda kiviraidekunstiga.

Käsitöökojad on avatud suviti, nii kuis meistritel mahti.