Käsitöökojad

Sepikoda

Kuressaare kindluse läänebastioni keldrites tegutseb juba mõnda aega neli käsitöökeldrit, pakkudes külastajatele nii silmailu, isetegemisrõõmu kui ka suveniiride soetamise võimalusi. Lagunenud, kunagi püssirohu ja muu moona hoidlatena  kasutatud keldriruume hakati renoveerima 2005. aastal. Entusiastlikud inimesed firmast “Saaremaa Sepad”, klaasikunstnik Eino Mäelt ja keraamik Maila Juns-Veldre remontisid ja sisustasid enestele töökojad ning asusid neis 2006. aasta  suvel esivanemate kombel tööle.

Savikoda

Sepikojas valmistatakse nii tarbeesemeid kui ka suveniire, soovitud eseme saab ka sepalt tellida. Klaasikojas lõõmab suviti klaasiahi ja siin on külastajal võimalik klaasipuhumiskunsti proovida. Keraamikatöötoas viljeletakse kedrakeraamikat või voolitakse esemed valmis käte vahel. Kolm-neli korda suve jooksul laaditakse suur põletusahi toorikuid täis, köetakse kuumaks ning ööpäevaga on järjekordne ahjutäis realiseerimisvalmis.

2011. aastal rajas muuseum eurotoetuse abil kõrvalolevasse tuletõrje veehoidlasse veel neljandagi töökoja, nn. kivikoja, kus selle ala asjatundja Taivo Parbus valmistab dolomiidist suveniire ja annab huvilistele võimaluse tutvuda kiviraidekunstiga.

Käsitöökojad on avatud turismihooajal maist augustini.