Külastajale

Tähelepanu!

Alates 9.augustist 2021. a kehtestas Vabariigi Valitusus uued piirarvud nakkusohutuse kontrollita üritustel ja tegevustel sh muuseumite külastamisel.

Kõigil muuseumi külastajatel (alates 18. eluaastast) tuleb, esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks.

Avaldame siin meie muuseumi grupibroneeringute kalendri, et saaksid vaadata, millal linnuses on tõenäoliselt rohkem külastajaid kui tavaliselt.

Lossihoovi veebikaamerast saab järjekorra pikkust kontrollida reaalajas.

Saaremaa Muuseum on Eesti vanimaid (asutatud 1865) ja suurimaid muuseume, mida igal aastal külastab 70–80 tuhat inimest.

Külastajale

Maakonnamuuseumina on see üks peamisi Saaremaa kui eripärase looduse, ajaloo ja kultuuriga piirkonna identiteedi säilitajaid ja tugevdajaid. Selle identiteedi oluliseks osaks on Kuressaare linnus-kindlus kui maailmas ainulaadne arhitektuurimälestis ja Eesti üks olulisemaid turismiobjekte, mida muuseum mõtestatult eksponeerib, jutustades selle lugu laiale maailmale.

Muuseumi tuumikuks on 14.–15. sajandil rajatud piiskopilinnus, kus näeb mahukaid püsinäitusi Saaremaa loodusest (3 saalis), vanemast ajaloost (3 saalis) ja lähiajaloost (7 saalis), mitmesuguseid ajutisi näitusi, korraldatakse kontserte, teatrietendusi, stiliseeritud “piiskopi pidusööke” jm. üritusi.

Linnust ümbritsev 14.–19. sajandil kujunenud kindlus on omapärane militaararhitektuuri vabaõhumuuseum, kus saab tutvuda kaitserajatiste arenguga läbi aegade. 
Kindluse lõunabastioni Püssirohukeldris on suvehooajal avatud 1941. a. kommunistlikku terrorit kajastav püsinäitus, põhjabastioni Suurtükikeldris ajalooliste relvade väljapanek ja näitus Kuressaare linna ajaloost. Läänebastioni neljas keldris tegutsevad ajaloolise hõnguga käsitöökojad, põhjabastioni alumisel flangil on taastatud ajalooline suurtükipositsioon.