Kaheteistkümnes “Saksa Kevad 2021”

Saksa Kevad on iga-aastane Saksamaad Eestis tutvustav suursündmus. Alates 2010. aastast koordineerivad festivali Saksa saatkond Tallinnas ning Tallinna Goethe Instituut. Üritustesarja eesmärk on tutvustada Saksamaad läbi paljude erinevate ürituste (m. h. kontserdid, ettekanded, teatrietendused, loengud, näitused) huvitava, loova, moodsa ning mitmekülgse maana.

Alates 2013. aastast, mil esimeseks Saksa Kevade partnermaaks oli Baieri liidumaa, on festivalile kutsutud külalisteks erinevaid Saksamaa liidumaid. 2014 oli partneriks hansatraditsioone elus hoidev Schleswig-Holstein, 2016 puhkuseparadiis Hessen, 2017 päikseline Baden-Württemberg, 2018 moodne hansalinn Hamburg ning 2019 maaliline Mecklenburg-Vorpommern.

20. märtsist kuni 25. aprillini 2021 tutvustab end Alam-Saksi liidumaa kui kultuuri-, IT-, majandus-, teadus- ja turismitempel. Rohkem informatsiooni möödunud festivalide kohta leiate alamenüüst „Arhiiv“.

Ürituste kava leiate facefookist  ja veebilehelt   saksakevad.ee

Programmid toimuvad 20.märtsist  kuni 25.aprillini .

 
Alam-Saksimaa Saksa Kevade partnerluse motiiviks on punase- ja kollasetriibuline Pilsumi tuletorn. See pole mitte ainult üks meie Alam-Saksimaa olulisi vaatamisväärsusi, vaid sümboliseerib meie avatust teiste inimeste ja kultuuridega kohtumiseks ning meie avastamisrõõmu, mille kodusadam asub Alam-Saksimaal (Björn Thümler, Alam-Saksi liidumaa teadus- ja kultuuriminister)