Saaremaa Muuseum Uudised Muuseumiöö 2020 Mihkli Talumuuseumis

Muuseumiöö 2020 Mihkli Talumuuseumis

2020. a Muuseumiöö teemapealkiri on “Öös on aega”.

Juhendajad Liisa ja Ahto (MTÜ Põline Pere)

Mihkli Talumuuseum on sel puhul avatud ka kell 18 – 23.

KÕIK TEGEVUSED OSALEJALE TASUTA!
Sündmust toetab Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp.

Kuna öösiti vallutab ilmakaare kuu, on paslik meenutada ja õppida kuukalendri tundmise kunsti. Sisukat tegevust jätkub nii suurematele kui noorematele pärimushuvilistele.

KAVAS:
18.00 – 21.00 Praktiline kuupärimuse õpituba
Koha õpitoas tagab registreerumine selle vormi kaudu: bit.ly/kuupärimus-Mihklis
18.30 – 20.00 Sirvilaudade meisterdamise töötuba
20.30 – 23.00 Jutuvestmine ja mängud lõkketule paistel

Õhtuks kütame kuumaks oma kena leilisauna – tule ka nautima!

Tirrutoas on avatud ajutine näitus vanadest kalendritest.

***
Meie loodusega kooskõlas elavad esivanemad teadsid, et kuu mõjutab kõike aiandusest kuni inimsuhete ja terviseni ja ei teinud ühtegi toimetust ega tööd ilma kuud järgimata. Iga asja tegemiseks on olemas parim kuu seis, mis ettevõtmist toetab.

Praktilise kuupärimuse õpitoas saad ülevaate Eesti rahva kuupärimusest ja uskumustest ning teadmised ja oskused, kuidas meie esivanemate kuuga seonduvaid tähelepanekuid ja uskumusi igapäevaelus – nii kodus, aias kui misiganes ametialal töötades – rakendada.

Õpituba viib läbi Liisa Kaasik. Liisa (MTÜ Põline Pere) on vana eestlaste kuukalendrit ja sellel põhinevaid uskumusi järginud ja uurinud ligi kümme aastat, olnud hiiekalendrite kaasautoriks, koostab kuu faaside tabeleid ajakirjadesse ja sotsiaalmeedias, õpetab, nõustab ja julgustab huvilisi, kuidas oma elu kuuga koos sujuma sättida.

Õpituppa oleks hea kaasa võtta oma seinakalender, kuhu on kuufaasid ja kellaajad sisse märgitud.

Õpituppa registreerumine selle registreerimisvormi kaudu: bit.ly/kuupärimus-Mihklis

***
Sirvilaudade meisterdamise õpituba on mõeldud eeskätt noorematele pärimuskultuuri huvilistele. Juhendab Ahto Kaasik (MTÜ Põline Pere).

***
Mihkli Talumuuseumi kena leilisaun ootab muuseumiöö raames saunanautlejaid! Kosutava joogi saab soovi korral muuseumipoest – võta kaasa vaid oma saunatarbed!

LISAINFO: mihkli@saaremaamuuseum.ee või +372 522 7479