Näitus “Köidetud muinasjutud”

Näituse “Köidetud muinasjutud”  avamine 03.06.20 kell 16.00  Kuressaare Linnuse keldrikorruse näitusesaalis. 

Näitus jääb avatuks kuni 28.06.2020. a.

Piletihind 4 €, sooduspilet 3 €.

 

 

  • Leelo Leesi ja Audra Selskaite lõpetasid Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala 1990. aastal. Peale lõpetamist töötas Leelo Leesi Tartu Kunstikoolis nahkgalanterii õpetajana ja Tartu ARS’ s tiraaži-kunstnikuna ning on praegu Kuressaare Ametikooli disaini õppesuuna nahkkäsitöö õpetaja, on Eesti Nahakunstnike Liidu liige;
  • Audrone Selskaite on vabakutseline akvarellist ja nahakunstnik , kes tegeleb põhiliselt köitekunstiga, on Leedu Kunstnike Liidu liige.Käesolev näitus oli esimest korda eksponeeritud Vilniuses, Sv. Jono gatve Galerija’s 2019 aasta alguses.
    Kunstnikud esitlevad neid inspireerinud tähenduslike lugude ja rikkalike illustratsioonidega muinasjuturaamatute kunstilisi köiteid.
  • Audrone Selskaite tööd on teostatud traditsioonilises laadis – mugandatud prantsuse köites, kus ta kasutab taimparknahka ja vineeri, dekoorina nahavooli, linoollõike ja intarsia tehnikat.
  • Leelo Leesi köited on lakoonilise kujundusega, enamasti aplikatsioon-tehnikas, lisaks ka laserlõike, fooliumtrüki ja akrüülmaali tehnikas; materjalideks taimparknahk, vineer ja pabernahk; enamus köited on ümbriskaantega, mis võimaldab säilitada raamatu originaalkujunduse.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ja Leedu Kunstnike Liit.