Õhtuõpe Mihklis: Söödavad taimed traditsioonis

Saaremaa Muuseum ja Keskkonnaamet kutsuvad

neljapäeval, 13.juunil 2019 kell 18-21 MIHKLI TALUMUUSEUMISSE 

LOENG “Metsikute taimede söömisest Eestis” Oliver Parrest (MSc Taimeökoloogia). Ülevaade Eesti metsikutest taimeliikidest, mida on võimalik söögiks tarvitada. Kust leida, mida proovida, kuidas süüa.

LOENG “Traditsiooniline aiatagune toidulisa” Mari Lepik (PhD taimeökoloogia, pärimuskultuuri spetsialist). Metsikute taimeliikide toiduks tarvitamise tavadest Eestis ja eeskätt Saaremaal. Hädaleivast maitseroheliseni, õllelisandist karjapoisi maiuspalani.

Maitseid täis JALUTUSKÄIK talumuuseumi ümbruses – metsikute maiuspalade degusteerimine ning juhatus lihtsamate söödavate liikide äratundmiseks.

MAITSEME teesid ja muudki suupärast!

OOTAME võimalusel ka osalejatelt loodusandidest omatehtu kaasavõtmist-jagamist.

Tiia Trolla (Vanaema Aed) on kohal ning MÜÜB, VAHETAB maitse-, ravimtaimi ning põliseid taluaiataimi. Arveldamine sularahas!

Kui Sul on aias huvitavaid vanu sorte (ilutaimed, köögi-juurviljad jms), siis tule jaga neid Tiiaga. Eriti toredad on nn “lugudega” taimed!! NB! Arveldamine sularahas!

ÕHTUÕPE ON KÕIGILE HUVILISTELE TASUTA!!

KUIDAS SAADA KOHALE?  

Broneeri endale koht bussis! Piisava hulga soovijate korral sõidab buss välja Kuressaare bussijaama tagusest parklast (rattapoe kõrvalt) kell 17.30 ning toob Kuressaarde kell 21 tagasi. Bussipilet edasi-tagasi 3.-/inimene.

INFO JA EELREGISTREERIMINE: mihkli@saaremaamuuseum.ee või +372 522 7479

Koolitust toetab SA KIK projektist „Rahvusparkide kultuuripärandi õppepäevad aastatel 2018-2019“.