Muuseumiöö programm

KURESSAARE LINNUS

Kuressaare loss muutub muuseumiööl mängude lossiks. Mängima on oodatud nii suured kui väikesed. Mängime eri ajastute mänge, alates muistsete eestlaste ja viikingite mängudest kuni nõukaaja ja tänapäeva mängudeni välja. Pillimänguga täidavad lossi Kuressaare muusikakooli õpilased.

Kuressaare linnus on 20. mail 2017 tasuta avatud 18.00–23.00 (sissepääs kuni 22.30).
18.00
Ekspositsiooniosakonna juhataja Garel Püüa väliekskursioon linnuse hoovis ja vallidel annab ülevaate linnus-kindluse kujunemisest ja arengust viimaste arheoloogiliste uuringute valguses. / Kogunemine suurtükkide juures.

18.00–20.00
Huvilised on oodatud tutvuma äsja ajastutruuks renoveeritud Vahimehekeldriga ning kuulda vahimeheproualt muhedaid lugusid, kuidas vahimeeste elu siin välja nägi.
18.00–23.00

· Avatud on mängusaalid eri ajastute mängudega.

· Otsimismäng lossis ja maastikumäng lossihoovis.

· Erandkorras pannakse sel õhtul lossihoovis hääled sisse ühele muuseumi suuremale eksponaadile, veteranist veoautole GAZ MM. Huvilised saavad kunagist populaarset sõidukit lähemalt uudistada.

· Lossihoovis on avatud keskaja tegevuste hoov Argo Kirsi juhendamisel, kus saab lasta nii vibu kui panna end proovile osavusmängudes.

· Juba kolmandat muuseumiööd täidavad kauni pillimänguga lossi Kuressaare muusikakooli õpilased Veikko Lehto eestvõttel. Kokku kõlab õhtu jooksul eri saalides 21 kontserti.

 

MIHKLI TALUMUUSEUM

Mihkli talumuuseumis minnakse muuseumiööl ajas tagasi ning õhtu loosungiks saab “Pioneer mängib, tantsib, laulab!“. Kunagiste pioneeride Külli Luubi ja Anu Tanila juhendamisel lauldakse üheskoos pioneerilaule ja mängitakse pioneeride mänge. Mihkli talumuuseumi juhataja Tiina Ojala tutvustab lähemalt seda aastakümnete tagust isemoodi aega, kui Mihkli talu oli osa kolhoosist.

Mihkli talumuuseum on 20. mail 2017 tasuta avatud 18.00–22.00.

 

AAVIKUTE MAJAMUUSEUM

Eesti kuulsaima keelemehe Johannes Aaviku kodus saab muuseumiööl end proovile panna keelemängudes ning kuulda maja perenaise juhatusel lähemalt Aavikute elust ja töödest.

Aavikute majamuuseum on 20. mail 2017 tasuta avatud 17.00–22.00.