Saaremaa Muuseum Uudised Eesti muuseumid koguvad lugusid üheksakümnendatest

Eesti muuseumid koguvad lugusid üheksakümnendatest

Mis toimus Sinu elus üheksakümnendatel? Kui palju mõjutasid Eestis toimunud muudatused Su igapäevast elu? Milline oli värskelt kätte võidetud vabadus? 18 Eesti muuseumi koguvad lugusid murrangulise kümnendi argipäeva kohta – juba kogutud lugudega saad tutvuda veebikeskkonnas www.rahvalood.ee. Saaremaa Muuseum kogub lugusid teemavaldkonnast “Kalurid, kalasadamad ja kalatööstused Saaremaal”.

RAHVALOOD on 18 Eesti muuseumi ühine ettevõtmine, millega kutsume kõiki mõtlema tagasi murrangulisele ajale 1980. aastate lõpust kuni 2000. aastate alguseni ning jagama oma mälestusi sellest, mis muutus toona koolielus, mida uut pandi õhtusöögiks lauale, mida tähendas suurmajandite lagunemine, esimeste eraettevõtete loomine, perearstisüsteemi tulek, liikumisvabaduse laienemine. Mida me toona teatris vaatamas käisime? Milliseid uusi spordialasid avastasime? Kuidas muutus meremeeste, põllumeeste, õpetajate, tudengite elu? Kuidas muutus Eesti venekeelse elanikkonna argipäev? Mis muutus inimeste argielus Muhumaal, Hiiumaal, Viljandimaal? Milliseid muutusi ei tohiks kindlasti unustada? Loe teiste lugusid ja kirjuta ka ennast ajalukku!

Üheksakümnendaid uurivad ühiselt:
Eesti Kirjandusmuuseum
Eesti Maanteemuuseum
Eesti Meremuuseum
Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseum
Eesti Rahva Muuseum
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Eesti Tervishoiu Muuseum
Eesti Vabaõhumuuseum
Harjumaa Muuseum
Hiiumaa Muuseum