Loodusõhtu „Põlised pühapaigad“ Ahto Kaasikuga

Esmaspäeval, 18. juulil kell 18-20 toimub Saaremaal Viki Mihkli talumuuseumis loodusõhtu „Põlised pühapaigad“. Loodusõhtu külaliseks on Ahto Kaasik Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskusest, kes kõneleb meie vanimate kaitsealade – looduslike pühapaikade – põnevatest ilmingutest loodus- ja kultuurimaastikul ning tutvustab hiljuti ilmunud raamatut „Põlised pühapaigad“.

Looduslikud pühapaigad on Eesti loodus- ja meelemaastike ühed tähenduslikumad ja salapärasemad paigad – püsivad maamärgid, mis talletavad koha- ja perepärimusi, uskumusi, tavasid ja teadmisi. Pühapaigad kaunistavad maastikku, pakuvad varju nii kehale kui ka hingele ning hoiavad meie kui põlisrahva juuri.

Raamat „Põlised pühapaigad“ on suurepärane sissevaade pühapaikade mitmekesisesse ja põnevasse maailma, aitamaks põliseid väepaiku meie nüüdismaastikul ja kultuuris märgata ja mõista. Raamatus antakse ülevaade erisugustustest looduslikest pühapaikadest, nendega seotud pärimustest, tekkelugudest, uurimisest ja hoidmisest ning sellestki, kuidas nad kajastuvad nüüdisaegses kultuuris ja miks meil neid paiku vaja on.

Ahto Kaasik on hiite uurija, hoidja ja tutvustaja, töötab Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskuses ning on Muinsuskaitseameti looduslike pühapaikade eksperdinõukogu ja Eesti Folkloorinõukogu juhatuse liige.

Tema arvukaid artikleid ning esinemisi iseloomustab soov ehitada pärandi ja tänapäeva vahele sildu, et muuta inimeste elu rikkamaks ja tervemaks.

Kohapeal saab raamatut soodushinnaga osta ning raamatu autor jagab autogramme.

Sissepääs muuseumipiletiga 1.50/1.- €.

Lisainfo ja osavõtusoovist teavitamine: Tiina Ojala, mihkli@muuseum.tt.ee või 5666 3667