Ahti Seppeti isikunäitus “Muuseum muuseumis. Väikevorm kui ehe”

Kuressaare linnuse peakorrusel on kuni 6. juulini avatud Ahti Seppeti isikunäitus “Muuseum muuseumis. Väikevorm kui ehe”.

Ahti Seppet:

“Väikevorm kui ehe, ehe kui väikevorm, kui ehe on väikevorm, kui ehe on ehe. ̶ See sõnamängu moodi teemapüstitus on mind aeg-ajalt ikka ja jälle muude tegemiste hulgas kummitanud. Võimalik, et kunstlikult, ilma asjata.

Sellise väikevormi loomise põhiliseks innustajaks on ikkagi naine, kes annab esimese signaali. Põhimaterjaliks on näitusel enamasti must tamm, põletatud mahagon, õunapuu.

Kui tähtis või tähtsusetu on selle ehte, väikevormi kantavus?

Kuidas timmida igakülgset vormi nii, et see tunduks ehte kandjale intiimse, ihaldusväärse objektina – mõnikord märkamatu, kuid ülitähtsa kehaosana, mille puudumine paneks tähelepaneliku vaataja mõtlikult kulmu kergitama.

Kuidas ehe leiab sobiva omaniku? Enamasti tundub see ilmvõimatuna, samas mõnedel on see õnnestunud. Harva, aga siiski.

Näituse teises osas “Muuseum muuseumis II” on eksponeeritud pildid erinevatest muuseumidest, mida olen külastanud. Need pole pildid muuseumis leiduvatest eksponaatidest, vaid mind on huvitanud muuseumiruumid kui sellised (objektid või objektide osad koos vastava atribuutika ja loomuliku kulumisega). Need on justkui objektiivsed liikumised, mis hetkeks on fotole jäädvustamisega peatatud.

Sellel näitusel on eksponeeritud muuseumipilte Saaremaalt, Madeiralt, Helsingist, Stockholmist, Veneetsiast.”