Alex Kirkbride’i allveefotode näitus “26 aastat vees”

Alates 4. augustist on Kuressaare linnuses avatud maailma ühe tunnustatuma allveefotograafi Alex Kirkbride’i näitus “26 aastat vees”.

1960. aastal Ameerika Ühendriikides sündinud Kirkbride on tegelenud akvalangistika ja allveefotograafiaga pea 30 aastat. Oma töid on ta eksponeerinud rahvusvaheliselt mainekates galeriides üle kogu maailma ning publitseerinud ajakirjades National Geographic, Ameerika ja Itaalia Vogue, New York Times, Travel & Leisure jt.

Alex Kirkbride’i allveefotod ei sarnane tavapäraste allveepiltidega värvilistest kaladest ja korallidest – neis on iseäralikku leidlikkust, teravmeelsust ning oskusi veekeskkonna eripärasid ära kasutada. Valguse käitumine vees, optilised kurioosumid ja erakordsed skoopilised olukorrad on mõned võtmesõnad, mis sobivad Kirkbride´i loomingu iseloomustamiseks.

Kuigi Kirkbride on sukeldunud kõigis maailma paigus, ei pea ta pildistamispaikade eksootilisust omaette väärtuseks. Ka Inglismaal või Eestis, kus vesi on külm ja nähtavus väike, on ta teinud huvitavaid pilte, mille näiteks võib välja tuua kasvõi fotod siinsest Rummu karjäärist.

2013. aastal alustas Kirkbride Tartu Kõrgema Kunstikooli rektori Vallo Nuusti toetusel koos professori ja fotograafia osakonna juhataja prof. Peeter Linnapiga terves Euroopas unikaalset allveefotograafia kursust, millest nüüdseks on saanud õppekava regulaarne osa.

Näitus jääb avatuks 6. septembrini 2015.