Virtuaalnäitus Talv Läänemerel

Kuressaare linnuse talvevaated seati üles rahvusvahelisel virtuaalnäitusel. Läänemeremaade muuseumide koostöövõrgustik (Network of Museums in the Baltic) on tänavusel jõuluajal alustanud virtuaalnäituste seeriat, mis kajastab regiooni muuseumides ja nende ümber eri aastaaegadel toimuvat. Ettevõtmise esimese etapina on valmimas väljapanek “Talv Läänemeremaades” (Winter in the Baltic), kuhu 10. detsembri õhtul seati üles ka Kuressaare linnuse ümbruse talvist olustikku kajastavad fotod.

Näitus on vaadeldav Ilmavõrgu aadressil http://balticmuseums.ning.com/page/web-exhibition

Virtuaalnäitusel välja pandud materjalide valikul anti osalejatele üsagi suured vabadused. Saaremaa Muuseumi tutvustav fotode aastaring saab kokku seatud koostöös ajalehega “Saarte Hääl”. Esimese etapi seadsid kokku Raul Vinni ajalehest”Saarte Hääl”, Raul Salumäe Saaremaa Muuseumist ja Ulrika Mebus Gotlandi Muuseumist, neist viimane kui koostöövõrgustiku veebilehe http://balticmuseums.ning.com/ TARGET=_blank haldaja. Seni Saaremaalt välja pandud kuue foto autoriteks on Raul Vinni, Sander Ilvest ja Egon Ligi.

Aastaaegade virtuaalnäitusele on oodata jätku 2013. aasta märtsis (Läänemeremaade kevad), juunis (Läänemeremaade suvi) ning septembris (Läänemeremaade sügis). Saaremaa Muuseumi kajastavad fotod 2013. eksponeeritakse ka reaalses ajas ja ruumis.

Raul Vinni +372 453 0215
raul.vinni@saartehaal.ee
http://www.saartehaal.ee/

Ulrika Mebus +46 498-29 27 49
ulrika.mebus@gotlandsmuseum.se
http://www.gotlandsmuseum.se/ http://balticmuseums.ning.com/